Jak usunąć kamień z WC?

Kamień to nic innego jak związki wapnia, które odkładają się na przedmiotach codziennego użytku, które mają regularny kontakt z wodą. Nie dziwi więc fakt, że stanowi on prawdziwe utrapienie w łazienkach i toaletach, gdzie wyjątkowo trudno jest utrzymać pożądaną czystość WC, wanny lub kabiny prysznicowej. Nie wiesz jak usunąć kamień w WC? Podpowiadamy.

Jak usunąć kamień z WC i dlaczego on powstaje?

Jednym z głównych sposobów na pozbycie się kamienia z WC jest regularne czyszczenie toalety. Zbyt rzadkie sprzątanie może bowiem skutkować osadzaniem się grubych warstw kamienia, które ciężko później będzie usunąć nawet z wykorzystaniem silnych środków chemicznych. Zdarza się jednak, że kamień w toalecie nie wynika tylko i wyłącznie z naszego zaniedbania w sprzątaniu, ale również z posiadania dostępu do twardej wody. Fakt ten może powodować powstawanie nieestetycznych zacieków na muszli toalety zlokalizowanych w miejscu działania spłuczki, na poziomie wody, na dnie lub pod kołnierzem toalety. Jak usunąć kamień z WC w takich przypadkach? Warto wypróbować metody domowe, które są bezpieczniejsze dla materiałów, z których została wykonana toaleta. Środki chemiczne natomiast zmuszeni będziemy zastosować, kiedy domowe metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Jak usunąć kamień z WC metodami domowymi i środkami chemicznymi?

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z osadem z kamienia. Wśród nich najpopularniejsze jest wykorzystanie octu, soku z cytryny, kwasku cytrynowego lub sody oczyszczonej. Na powierzchnie dotkniętą kamieniem należy nałożyć wybraną substancję i odczekać kilka minut. Po tym czasie toaletę należy dokładnie wyszorować, a z cienkiej warstwy osadu nie powinno być śladu. Coraz częściej można również spotkać zwolenników wykorzystania popularnego napoju coca-cola, który jak się okazuje, ma silne właściwości czyszczące.

Jeśli jednak domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a kamień w toalecie nadal spędza nam sen z powiek, to warto zdecydować się na zastosowanie silnie żrących środków chemicznych. Podczas ich użytkowania należy postępować zgodnie z instrukcją oraz upewnić się, że produkt nie zaszkodzi toalecie.

Calde

Leave a Reply